logo
Vyberte si jazyk: EN FR

O společnosti

SOUKUP Woodworking Machinery se sídlem v České republice je rodinný podnik zaměřený na výrobu strojů na dřevěná okna a prefabrikované dřevostavby. Díky téměř 30letým zkušenostem z celého světa můžeme našim zákazníkům nabídnout individuální spolehlivá řešení.

Hlavním důvodem, proč jsme začali vyrábět naše vlastní stroje, bylo to, že jsme na trhu nenašli stroje, který by odpovídaly truhlářskému způsobu myšlení.

V roce 2006 jsme zahájili výrobu našeho obráběcího centra WIZARD pro systém výroby komponentů oken. Poté jsme představili CRAFTER pro malé výrobce oken a dveří. Nejnovější CNC stroj SPECTRA je určen pro jejich flexibilní výrobu.

Druhou částí naší produkce je zařízení pro prefabrikované dřevostavby. Po analýze procesu můžeme nabídnout jednotlivá řešení od zkracování materiálu, montáže a povrchové úpravy prefabrikovaných panelů.

Náš tým 30 zaměstnanců může nabídnout individuální přístup, kreativitu a flexibilní řešení. Věříme, že správný výběr strojů, dokonalý projekt a implementace do výrobního procesu jsou klíčovými faktory úspěšné výroby.

Rádi se s Vámi podělíme o své znalosti a zkušenosti.
 

Pár slov o našem majiteli a historii naší společnosti
 

Náš majitel a současně i jeden ze zakladatelů Jaroslav Soukup vystudoval nábytkářskou průmyslovku ve Volyni a následně Dřevařskou fakultu ve slovenském Zvolenu. Propojení truhlářské specializace s oborem dřevoobráběcích strojů pak dále určovalo směr další kariéry.

Pozice technologa výroby a dále pak realizace výstavby nového nábytkářského závodu byla dobrým startem. Jakmile to situace po roce 1989 dovolila, přijal nabídku italského výrobce dřevoobráběcích strojů Steton pro zastupovaní  na českém a slovenském trhu.

Zde začíná úzká specializace na výrobu dřevěných oken a dveří nejen u strojů, ale intenzivněji i projekce okenních nástrojů. Z počáteční úpravy a modernizace italských strojů vznikly samostatné konstrukční návrhy s řadou patentů.

Po roce 2004 se rozhodl v Česku budovat vlastní značku, která by nahradila import italských strojů, a tak se ze obchodního zastoupení stala výrobní firma SOUKUP. Hned první model okenního stroje Wizard vzbudil rozruch. Velmi inovativní řešení, nekompromisní výběr nejkvalitnějších komponentů, řídícího systému, provázání na výrobní software zákazníků, to všechno znamenalo okamžitý úspěch. A tak se z malé pronajaté haly začaly stroje šířit po Česku a Slovensku až se nakonec dostaly do celé Evropy i do zámoří.

Nebylo samozřejmě možné zůstat jen u jednoho stroje, a tak se brzy přidaly další stroje jako Drillex, Crafter, Versa. Celkem dnes firma SOUKUP vyrábí na dvě desítky různých modelů strojů pro výrobce oken. Klíčem k prosazení se na náročných trzích je kompletní servis. Zde opět zabodovala truhlářská zkušenost a orientace na řemeslo. Vznikají tak okenní projekty, které reflektují průmyslovou výrobu, požadavky zákazníků a nejnovější trendy v úspoře energie. To vše zastřešuje výrobní software.

Zapojení Martina Stodůlky, absolventa Dřevařské fakulty v Brně, přineslo firmě druhý obor, který se stal důležitým pilířem celé společnosti – dřevostavby a jejich prefabrikace. Z počátečních projektů, zaměřených na manipulaci v prefabrikaci, přichází optimalizační pila pro rovné a šikmé řezy Crossline, propojené s projekčními programy dřevostaveb, které ústí v multifunkční portál Pontec pro automatickou výrobu. Ucelené výrobní linky již dnes najdeme v mnoha výrobách v České i Slovenské republice. Další projekty se pak nacházejí vedle Evropy ve Spojených státech, Kanadě nebo v Číně.

Plány do budoucna jsou velmi ambiciózní, i přesto chceme zůstat menší firmou, abychom měli blíž k našim zákazníkům, protože s nimi stále chceme řešit projekty na individuální úrovni. Za pomoci synů Zbyňka a Filipa, kteří se věnují designu a marketingu chceme s hrdostí budovat rodinnou českou firmu.